EĞİTİM SİSTEMİMİZ

100 Öğrenci ile %100 Başarı

DERSLER

Sene başında tüm branşlarda ayrı ayrı yapılan sınavlarla öğrencilerimizin hazırbulunuşluk seviyesine göre sınıflar belirlenir.
Tüm sınıf düzeylerinde dersler, alanında en iyi, yazar kadro öğretmenler tarafından anlatılır. Soru çözümleri ise  yine aynı öğretmen kadrosu ile sürdürülür.
Dersler, akıllı tahta ile uyumlu föylerden işlenir.
Loca, öğrencilerine sunduğu ders programlarıyla alan içi ve alan dışı, sınav odaklı bütün konuları kapsayan içerik imkânı sunar. Tüm sınav müfredatını kapsayan bu içerik en geç  nisan ayı itibariyle tamamlanır. Sınava son 2 ay kala ise öğrencinin zorlandığı, önemli konularda tekrar kampı başlatılır.
Yüz yüze yapılan tüm derslere aynı zamanda online katılım mümkündür ve tüm derslerin video kaydı alınır. Derse gelemeyen öğrenci kendi sınıf derslerine çevirimiçi olarak katılabilir. Katılamayan öğrenci ile ders kaydı paylaşılır.

SORU ÇÖZÜMLERİ

Öğrencilerimizin çözemediği her soru  öğretmenlerimiz tarafından, her gün, birebir çözülür.

Soru çözümüne “online” katılmak isteyen öğrencilere canlı soru çözüm olanağı sağlanır.

TYT-AYT tüm sınavlarımızın çözümlü videoları, sınav sonrası tüm öğrenciler ile paylaşılır.

DENEME SINAVLARI

Türkiye geneli tüm sınavlar hafta sonu 10.15’te, kütüphane salonumuzda ÖSYM ciddiyetinde yapılır.

TYT-AYT, KTT başta olmak üzere senede en az 100 deneme sınavı uygulanır.

Sınava son 1 ay kala deneme kampı ile her gün en az 3 sınav uygulanır. TYT-AYT sınavlarına ek olarak ALES,KPSS,DGS dahil tüm bu sınavlarla, öğrencilerin kaygısını azaltma ve farklı soru tarzları görmeleri amaçlanır.

EĞİTİM DANIŞMANLIĞI VE KOÇLUK

Danışman öğretmenlerimizin yönlendirmeleriyle öğrencilerin stres- özgüven-motivasyon dengesinin sürekliliği sağlanır.

Geçirilen tüm süreçten düzenli olarak velinin haberdar olmasına, gerektiğinde ise sürece dâhil olmalarına özen gösterilir.

 Her öğrenci haftalık aynı gün ve saatte bireysel olarak ödevlendirilip takip edilir. Yine her hafta ayrıntılı kontrol edilip veli bilgilendirilir.

Ödevler, öğrencinin seviyesine uygun kaynaklardan, sınav analizleri ve eksik konuları göz önünde bulundurularak verilir.

REHBERLİK

Loca Eğitim Kurumları Rehberlik Servisi, öğrencilerinin yetenek, istek, bilgi, beceri, ilgilerine göre seçim yapmaları ve üst öğrenim programlarına yerleşmeleri konusunda rehberlik yapar.

Öğrenci ve velilerine uzman destek sunarak akademik sürecin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesini hedefler.

Bu hedefler; bireysel, eğitsel, mesleki rehberlik faaliyetleriyle yürütülür.

 Tercih döneminde  meslek  seçimi ve bu meslek doğrultusunda üniversite seçimi noktasında öğrencilerimize gerekli tüm destek sağlanır.

KÜTÜPHANE PROGRAMI

Haftanın 7 günü sabah 10.00’dan akşam 21.00’a kadar, gözetmenlerin eşlik ettiği sessizlik salonunda 50 dakika ders 10 dakika teneffüs şeklinde planlı etütler yapılır.

Her öğrenciye özel numaralı masa ve dolap tahsis edilir.

Etütler; geniş, ferah ve konforlu bir mekânda, süreklilik arz eden disiplinle uygulanır.

Kütüphane sözleşmesinde yer alan disiplin maddelerine öğrenci uymak zorundadır .Öğrencinin programına göre belirlenen zorunlu saatlerde devam mecburiyeti vardır. Düzenli ve mazeretsiz devamsızlık yapılamaz. Telefonlar etüt başında toplanır ve gün sonunda öğrenciye teslim edilir.

Loca kütüphane programı, disiplinli ve konforlu ders çalışma ortamı olmanın ötesinde öğrenciye bir sistem sunar.

Sisteme dâhil olan her öğrenci özel olarak ödevlendirilir ve sıkı takip edilir.

Deneme sınavları ve farklı branşlarda müfredat izleme sınavları incelenerek öğrencinin ihtiyacına göre ek dersler ve öğrenciye özel birebir soru çözümleri yapılır.

HAKKIMIZDA

Site HARİTASI

İletişim

SİZİ ARAYALIM